Укладаючи договір про кредитні зобов'язання, позичальник має право вибрати зручний для нього варіант погашення кредиту.

Як вигідно погасити кредит?

 

Існує два типи виплат за кредитним договором:

1. Диференційований тип погашення. Тип погашення кредиту, при якому щомісячний платіж кредитора знижується, відповідно, і процентна ставка зменшується завдяки зменшенню суми. Спочатку банк розраховує графік оплати кредиту таким чином, щоб до кінця погашення боргу кредитор мав суму щомісячної оплати меншу, ніж в перший місяць платежу;

2. Аннуїтетний тип погашення. Тип погашення, при якому банк складає графік щомісячних платежів і процентних нарахувань. Сума платежу однакова протягом усього періоду оплати. Однак відсоток по кредиту щомісяця перераховується згідно залишку суми кредиту. Величина суми в місяць залежить від загальної суми кредиту. Загальну суму ділять на обумовлену кількість місяців позики плюс перерахунок процентної ставки. Такий вид погашення кредиту зручний для клієнтів з низьким рівнем доходів, так як з урахуванням інфляції в процесі виплати «дорожнеча» кредиту знижується.

 

Аннуїтетний вид погашення вигідний при іпотечних кредитах, а диференційований добре підходить для великих кредитних сум, взятих на малий термін.

Як погасити кредит за допомогою кредитної карти, терміналу або онлайн-платежу?

У більшості випадків платіж по кредиту здійснюється готівкою в банку видачі. Це найбільш надійний, але не завжди зручний спосіб для клієнта.

Для погашення кредиту за допомогою карти необхідно оформити карту в тому ж банку, де був відкритий кредит.Це допоможе уникнути непорозумінь при оплаті, а також при такому оформленні можливе отримання кредитної картки на вигідних умовах.

Онлайн-платіж - найшвидший і зручний спосіб погашення кредиту. Оплата здійснюється на сайті банку в особистому кабінеті. Там же можна знайти розділ як погасити кредит достроково. Використовуючи такий спосіб оплати, необхідно попередньо уточнити ще раз всі реквізити оплати і правила користування особистим онлайн-кабінетом.