будинки з газоблоків: плюси і мінуси

Свій будинок можна побудувати з різних стінових матеріалів: цегли, газобетону, дерева. Однак визначитися з правильним вибором можна, тільки знаючи переваги кожного будівельного матеріалу.

У цій статті зупинимося на сильних і слабких сторонах газобетону, щоб було легше зважити всі "за" і "проти".

Газобетон, що виготовляється з цементу, вапна і піску, просто обробляти. А щоб будувати будинок з піноблоків, зовсім необов'язково володіти ювелірною майстерністю. Будинки з газобетонних блоків легко обробляти, ремонтувати і перебудовувати, тому використання цього будівельного матеріалу активно набирає популярність.

Звідки взявся газобетон, або різновиди пористого бетону

Газобетон належить до одного з різновидів пористого бетону або штучного будівельного матеріалу з пористою структурою у вигляді рівномірних пір, які на 85% заповнені повітрям або газом. Така пориста структура надає бетону кілька важливих особливостей: низьку теплопровідність, малу вагу і простоту обробки. При виготовленні газобетону, газ виділяється під час хімічної взаімодії використаного газоутворювача, в якості якого може виступати алюмінієвий порошок або паста, з вмістом розчину з піску, води і в'яжучого. В процесі виробництва пінобетону поризація виникає в результаті змішування розчину з наперед приготованою піною або при інтенсивному вспіненні розчинної суміші, що містить піноутворювач.

 Види пористого бетону

Залежно від використання в'яжучого розрізняють такі різновиди пористого бетону: газобетон і пінобетон - на портландцементі, на шлакопортландцементі, на суміші цементу і вапна; газошлакобетон, піношлакобетони - на жужільному в'язкому; газосиликат, піносіліката - на вапні. За функціональним призначенням пористі бетони (згідно ДСТУ Б В.2.7-45-96) поділяються на:

  • теплоізоляційні щільністю 200-500 кг / м³,
  • конструкційно-теплоізоляційні щільністю 500-900 кг / м³
  • конструкційні щільністю 1000-1200 кг / м³.