Настінні кондиціонери

Для ефективного і економічного охолодження закритих приміщень в літній період, набагато практичніше скористатися потужними і безвідмовними настінними кондиціонерами, які користуються широким попитом як в побутовому, так і виробничому секторі.

Але підібрати правильний настінний кондиціонер не вважається простою справою, оскільки він відрізняється не тільки потужністю охолодження, але також комплектується різними видами компресорів.

В першу чергу потрібно дивитися на потужність охолодження

Навіть для побутових потреб переважно беруть моделі потужністю до 9-12 кВт, які в реальності здатні охолоджувати до 120 м2 площі. Зрозуміло, не завадить мідна проводка з проводом перерізом не менше 2 мм і  2 електричні розетки з порцеляновими ізоляторами і мідними клемами.

Потрібно пам'ятати, чим потужніший кондиціонер, тим краще - він зможе не тільки швидше нагнітати холод, але також відрізнятися довгим ресурсом експлуатації, оскільки як тільки термостат зафіксує заявлену температуру в контрольному приміщенні, компресор вимикається і «залізо» зможе пропрацювати набагато довше за рахунок меншої амортизації .

Компресор

Важливо дивитися на пропонований компресор. Зустрічається в продажу компресори двох видів - поршневі і інверторні. Перший коштує недорого і часто відрізняється високою потужністю. Але є недоліки - поганий завод при низькій напрузі і постійна робота на піку потужності, що негативним чином позначається на ресурсі роботи.

Найкращими вважаються інверторні компресори, які практично ніколи не працюють на пікових навантаженнях і здатні серйозно економити енергію за рахунок збільшення або зниження оборотів валу. Така конструкція хоч і коштує дорого, але дозволяє інверторному компресору окупитися буквально за перший літній сезон за рахунок зниженого споживання енергії. І якщо в холодильній системі застосовується правильний холодоагент з фреоновим маслом (синтетичним або мінеральним), то інверторний компресор здатний відпрацювати десятиліття.

Настінні кондиціонери до недавнього часу мали один недолік - складність в установці. Але якщо брати до уваги, що ціни на установку настінних кондиціонерів серйозно впали і часом магазини пропонують і безкоштовну інсталяцію зовнішніх і внутрішніх блоків з наступною заправкою фреоном, то стає дивно, що настінні кондиціонери вважаються лідерами продажів на вітчизняному ринку.