Принцип роботи

Запірний вентиль відрізняється простотою конструкції, принцип роботи вузла заснований на повному закритті прохідного перетину при горизонтальному переміщенні замикаючого елементу (найчастіше використовується золотник) паралельно руху робочого потоку. Арматура може перебувати в одному з двох робочих положень: відкрито-закрито. Управління клапана відбувається вручну, або з використанням електро, пневмопривода.

Залежно від типу ущільнювача, наприклад, вентиль Сальникова може використовуватися при роботі з водою, парою, нізкоагресивними робочими середовищами на трубопроводах малого діаметра при тиску середовища до 12 бар. Вентиль сильфонний фланцевий може встановлюватися на магістраль великого діаметру з високим тиском робочого середовища.

Клапан запірний фланцевий сільфонний розрахований на тиск від 16 бар, може встановлюватися для відсікання високотемпературних (від 150 о С) і агресивних середовищ (кислоти, нафту, бензин).

Конструктивні особливості

Залежно від напрямку руху робочого потоку, арматура поділяється на:

  • прямоточний корпус;
  • кутовий;
  • прохідний.

Незалежно від напрямку і типу ущільнювача, запірний клапан має головні елементи.

· Корпус. Виготовляється з високоміцного або сірого чавуну, вуглецевої сталі, сплаву Хастелло. Використовується метод цинкування для сталевого обладнання, що працює з агресивними рідинами.

· Приєднувальні патрубки входять в конструкцію корпусу. Залежно від типу монтажу можуть бути фланцеві, різьбові, штуцерні, під приварення.

· Сідло.

· Ущільнювач.

· Затвор.

· Шпиндель. Може бути винесено за межі робочої зони через бугельний вузол (в конструкції вентиль Сальникова фланцевий).

· Вузол регулювання.

Залежно від конструкції ущільнювача запірний вентиль класифікується

· Сальникове ущільнення. У конструкції передбачена сильфонна камера. Забезпечується повна герметичність вузла при проходженні штока через камеру ущільнювача.

· Сильфонна конструкція являє собою гофровану металеву трубку, всередині якої розташований рухомий механізм. Арматура розрахована на експлуатацію в агресивних і високотемпературних потоках при високому тиску (від 25 бар).

Вентиль запірний муфтовий з сильфонні конструкцією ущільнювача допускається ремонтувати тільки після повного демонтажу з трубопроводу.