Килимові покриття добре приховують нерівності підлоги, поглинають шум. Ще вони створюють особливий затишок в кімнаті.

Для роботи необхідні інструменти: ковролін, фіксатор або клей, скотч двосторонній, ніж по штукатурці, ножиці, лінійка, рулетка, валик, інструмент для обрізки, вирівнювач, макетний ніж, зубчастий шпатель.

процес укладання

При розрахунку ковроліну слід розраховувати довжину на 30-40 см більше самої кімнати. Необхідно повністю зняти старе покриття, очистити підлогу від пилу. Якщо присутні залишки клею, слід використовувати розчинник клею для ковроліну. Потрібно перевірити, що стать дійсно рівний, почистити і відполірувати, якщо потрібно.Нерівності не повинні бути більше 3 мм. Пол повинен бути сухою. Будь-які сліди вологості або жиру слід висушити або обробити спеціальною рідиною.
Треба розкачати килимове покриття на підлозі за 1 день до укладання. Під час роботи слід бути акуратним, щоб не зробити надломи, так як сліди неакуратної роботи буде видно. Слід дотримуватися правил укладання килимового покриття. Краще якщо стики будуть розташовуватися напроти входу, покриття буде не таким затоптаним і менше зваляється. Не потрібно розміщувати стики на проході.
Перед укладанням слід зняти плінтуса. Необхідно розкласти ковролін, враховуючи по всьому периметру кімнати виступи. Для зручності і кращого вирівнювання, треба встати на покриття ногою. Слід розкачати покриття від центру до країв, зробити позначки на стінах. Якщо необхідна підгонка, налагоджується два кінця з'єднується покриття один на інший на 10 см. Обов'язково потрібно залишити виступ для вирівнювання по стінах. Відрізати слід ножем за допомогою довгої лінійки. Тоді стики будуть добре підігнані.

Вид укладання в залежності від розміру кімнати

Для кімнати площею менше 12 м2 буде досить двостороннього скотча по периферії. Якщо кімната від 12 до 20 м2, то скотч треба покласти на кожен метр. Для кімнати або великого коридору з площею більше 20 м2 треба залагоджувати ковролін за допомогою клею. Він забезпечить більш легку і чисту укладку.

За допомогою скотча

Покриття складається навпіл, улагоджується скотч по периметру приміщення або на кожному метрі. Скотч буде потрібен по всій довжині. Тепер треба розкласти ковролін і пріклеіть.Купіть скотч в Мінську можете на сайті.

За допомогою клею

Покриття складається навпіл, намазується клеєм чисту підлогу за допомогою шпателя, можна використовувати валик. Перед тим, як покласти покриття, клей треба залишити на 20 хвилин. Тепер потрібно розкласти ковролін, приклеюючи у напрямку від центру до країв кімнати.

Розкрій килимового покриття

Це робиться уздовж стіни за допомогою вирівнювача, а також можна скористатися макетним ножем. Необхідно підняти куточки і відігнути їх на себе. На дерев'яній підставці потрібно приступити до вирізання кута, продовжуючи розрізи, вже зроблені макетним ножем. Будь-розріз, наприклад дверне полотно, вимагає закріплення клеєм або скотчем.
Дверний поріг потрібен для з'єднання різних покриттів підлоги, щоб кромка килимового покриття не розтріпала і не загнулася. Нитки килимового покриття повинні закривати гвинти порога.

Килимові покриття легко укласти, просто доглядати, і воно принесе затишок в кожен дім!