Не завжди в наших реаліях може гарантуватися високий тиск природного газу. Якщо воно (тиск) падає до критичних 5 атмосфер, то більшість котлів починають обігрівати самих себе. І тепла не буде вистачати для оточуючих приміщень будинку. Вихід бачиться в придбанні циркуляційних насосів, здатних розігнати навіть ледь теплий теплоносій до будь-якій швидкості. Циркуляційні насоси зустрічаються на ринку різними, тому просто необхідно визначитися з правильним варіантом.

Для початку потрібно визначитися з конструкцією насосів, оскільки вони зустрічаються як «мокрими», так і «сухими»

Перші оснащуються керамічними підшипниками і в них основні вузли, включаючи крильчатку, постійно знаходяться в зіткненні з гарячим теплоносієм. Нехай ККД даних видів насосів не дуже великий, але вони виграють зниженою ціною і підвищеною довговічністю. Кращими в цьому списку вважаються «сухі» насоси, які мають ККД понад 80 відсотків, але коштують дорожче.

При виборі насосів потрібно дивитися на потужність

Для побутових потреб переважно брати однофазні моделі з потужністю споживання до 50-100 Вт, тоді як промислові версії трифазних насосів можуть мати потужність до 4-5 кВт. Останні здатні прокачувати до кілька тонн води, тоді як перші гарантують в однотрубної системі опалення швидкість прокачування теплоносія до 2 м / с. Брати надлишково потужні версії насосів не завжди розумно, оскільки вони можуть спровокувати вібрацію і гул труб опалення.

Насоси зустрічаються як одноступінчастими, так і багатоступінчатими. Перші постійно працюють на одній обраній швидкості, відрізняються надійністю і зниженою ціною.

Але якщо важливо вручну регулювати температуру в житловому приміщенні, краще брати багатоступінчасті насоси, в яких швидкість прокачування теплоносія можна регулювати вручну. Коштують вони дорожче перше, але спускатися в підвал і регулювати подачу палива в газовий котел доведеться вкрай рідко.

Недолік циркуляційних насосів полягає в тому, що вони працюють від електрики і відносяться до енергозалежною техніці. Але навіть в тому випадку, якщо поставка електричної енергії в будинок припиниться, то опалювальна система буде працювати в звичному гравітаційному режимі - теплоносій, розширивши від високої температури, зможе почати циркуляцію в трубах опалення. Правда, останні повинні мати діаметр не менше 80 мм, але це полегшується тим, що на ринку є великий вибір пластикових труб опалення будь-якого діаметру.