Ціна і якість цегли знаходяться в прямо пропорційній залежності - чим вище якість або марка цегли, тим він дорожчий. Крім того, ціна цегли диференціюється в залежності від його призначення, і можна виділити стіновий, або робочий цегла, і облицювальний. Останній обійдеться на порядок дорожче.

Однією з основних характеристик, що визначають якість цегли, є якість матеріалу, з якого він виробляється - глини. У свою чергу, на якість глини впливає концентрація в ній сторонніх фактур, а саме піску, ніж його менше, тим краще глина, тим якісніше цегла. Але виробництво цегли високих марок обумовлено не тільки якістю вихідного матеріалу.

Багато в чому якість цегли зумовлюють технології його виробництва, адже тут важливі і добавки, які застосовуються на стадії його формування, і час перебування матеріалу в сушильних і випалювальних камерах.Варто перетримати цегла при випалюванні в печі, і він не просто покриється тріщинами і стане дуже крихким, до дзвону, а й може оплавитися. Відповідно, при збільшенні витрат на вихід такого продукту його ціна буде значно нижче передбачуваної.

Чи має сенс говорити про раціональність такого рішення, щоб купити цеглу низької якості за низькою ціною?

Не буде помилкою сказати, що так. І нижче того буде дано пояснення. Переваги цегли полягають в тому, що даний будівельний матеріал виробляється з природних і природних компонентів із застосуванням таких же добавок. У той час як інші будівельні матеріали, згадані вище, припускають застосування в своєму виробництві штучних хімічних речовин. Цегла в порівнянні з ними більш теплий матеріал, і естетичний його вигляд набагато привабливіше, і відбудований цегляний будинок зовсім не обов'язково штукатурити і фарбувати, він і без цього буде красиво виглядати, тим більше, якщо обкладений облицювальною цеглою.
При будівництві несучих стін рекомендується купувати цегла високих марок і якості, тут не варто економити, і будівля буде служити десятиліттями. Однак при зведенні стін перекриттів можна заощадити і використовувати для цього більш дешеву цеглу низьких марок.