У кожному проекті замовник намагається заробити гроші з максимальною вигодою. Для досягнення цієї мети потрібно спробувати переконати будівельного інженера використовувати бетонні блоки від виробника і змусити його використовувати легкий бетон в якості альтернатіви.

Помилкою є те, що легкі блоки не є структурними одиницями. Легкі будівельні блоки від виробника типу «CMU», що відповідають державним стандартам, мають всі структурні характеристики звичайних несучих елементів. Підвищена міцність на стиснення, що забезпечує більш високу міцність кладки, характерна як для легких, так і для нормальних вагових одиниць. Легкі одиниці забезпечують поліпшену вогнестійкість в порівнянні зі звичайними ваговими одиницями тієї ж конфігурації, тому вони часто рекомендуються для вогнестійких стін. Крім того, легкі блоки можуть знизити витрати на стіни, збільшуючи продуктивність муляра і знижуючи витрати на робочу силу, що становлять найбільшу частину вартості стіни.

Стінові блоки недорого ви можете замовити прямо зараз. З'ясувалося, що легковажні блоки не тільки захищені від вогню і тепла краще, ніж звичайні вагові одиниці, а також набагато перевершують їх за характеристиками.

Чи правда те, що нормальні вагові одиниці краще, ніж легкі одиниці з акустичної точки зору?

Існують два різних показника акустичних властивостей стін - STC і NRC. STC (клас передачі звуку) показує, наскільки добре стіна перешкоджає проходженню звуку через неї. Загалом, чим важче стіна, тим вище буде STC, тобто вона краще захищає від звуку. Таким чином, стіни з нормальною вагою мають дещо вищі показники STC, ніж легкі стіни. Проте як стіни зі звичайним вагою, так і легкі стіни мають STC 45 або вище (мінімальна 8-дюймова стіна), що є стандартом для побудови любогопомещенія.

NRC (Коефіцієнт зменшення шуму) показує, наскільки добре стіна поглинає звук, зменшуючи відображення шуму в приміщенні. Як правило, легкі стіни мають в два рази більше NRC, а значить краще, ніж звичайні стіни зменшують відображення шуму і поглинають звукові коливання. Цей показник застосовується як до незабарвленим, так і до пофарбованих стін.

Полегшений бетон сприяє стійкості всієї конструкції. Легкі бетонні ( «LWC») розчини, покращують енергетичні характеристики, зменшують обсяг матеріалів, знижують вимоги в транспортних перевезеннях (менша кількість вантажних автомобілів означає менше витрата палива і менше забруднень утворюється при доставці), збільшують термін служби будівель і хмарочосів.